- Komerční sdělení -zprávy
HomePodnikáníGlobální akciové trhy oslabily

Globální akciové trhy oslabily

Evropské akciové trhy ve středu oslabily třetí den po sobě. Panevropský akciový index FTSEurofirst 300 klesl o 0,4 % a uzavřel na úrovni 950,41 bodu.
Největší ztráty zaznamenal finanční sektor. Mezi bankami si akcie společností Banco Santander, Barclays, Credit Suisse, Lloyds, Societe Generale, UBS a UniCredit odepsaly 1,5 až 6,2 %. Nedařilo se ani pojišťovnám, kde akcie společností Aegon, AXA, Allianz a Swiss Re klesly od 1,9 a 4,8 %. Akcie v těžebním sektoru utrpěly ztráty, když se ceny mědi propadly na dvoutýdenní minimum kvůli obavám, že růst cen průmyslových kovů není odůvodněný. Akcie společností BHP Billiton, Anglo American, Antofagasta, Rio Tinto, Xstrata a Eurasian Natural Resources klesly od 1,6 do 3,3 %. Akcie společnosti Moller-Maersk ztratily 8,1% poté, co dánská přepravní a ropná skupina Moller-Maersk oznámila, že chce od investorů emisí nových akcií získat téměř 1,8 miliardy. USD ke zlepšení své finanční flexibility. Akcie společnosti Alcatel-Lucent klesly o 7,3 %, když francouzsko-americký výrobce telekomunikačních zařízení oznámil rozšíření emise konvertibilních dluhopisů na 870 milionů. eur.

Akciové trhy v USA ve středu oslabily. Index průmyslových blue chips Dow Jones uzavřel o 0,32 % níže na úrovni 9 280,67 bodu, širší Standard & Poor’s 500 klesl o 0,33 % na 994,75 a technologický Nasdaq si odepsal 0,09 % na 1 967,07. bodu. Obchodování poznamenala nejistota mezi investory po zveřejnění zprávy, podle níž soukromý sektor v USA zrušil v srpnu více pracovních míst, než se očekávalo. Trhy také čekají na oficiální údaje o zaměstnanosti, které má americké ministerstvo práce zveřejnit v pátek. Největší ztráty zaznamenaly finanční akcie, když bankovní index KBW klesl o 2,3%. Akcie regionálních bank SunTrust Banks oslabily o 7,2% a akcie banky Regions Financials si odepsaly 6,3%. V technologickém sektoru si akcie společnosti Dell připsaly 0,9 %. Dařilo se zdravotním pojišťovnám mezi kterými akcie společnosti WellCare Health posílily o 1,90 a akcie Aetna Inc poskočily o 2,9%.

Japonský akciový trh uzavřel čtvrteční obchodování s poklesem. Hlavní tokijský index Nikkei oslabil o 0,6% na 10 214,64 bodu a širší Topix klesl o 0,7% na 942,77 bodu. Akcie exportérů oslabily kvůli obavám o stav americké ekonomiky po zveřejnění neuspokojivýchs údajů z tamního trhu práci. Akcie společnosti Honda Motor Co ztratily 2,4%, akcie dalšího výrobce automobilů Toyota Motor Corp klesly o 1,8% a akcie společnosti Canon oslabily o 1,4%. Akcie farmaceutické společnosti Dainippon Sumitomo naopak posílily o 1,2 %, když firma potvrdila, že plánuje koupit svého amerického konkurenta Sepracor za 2,7 miliardy. USD.

- Komerční sdělení -PR články

Nejnovější články