- Komerční sdělení -zprávy
HomeInvesticeZmocněnec pro zavedení eura Igor Barát tento měsíc končí

Zmocněnec pro zavedení eura Igor Barát tento měsíc končí

Vládní zmocněnec pro zavedení eura na Slovensku Igor Barát by měl ukončit působení v této funkci koncem tohoto měsíce.
Resort financí totiž připravil na jednání vlády návrh na jeho odvolání k 30. září letošního roku. Samotný Igor Barát své více než dva a půl leté působení ve funkci hodnotit nechce. „K hodnocení mého působení jsou asi povoláni jiní – premiér, ministr, vláda a především samotní občané,“ uvedl pro agenturu SITA.

Proces zavedení nové měny, který Barát koordinoval, přitom vládní zmocněnec hodnotí jako vzorně zvládnutý, o čemž podle jeho slov svědčí mnohá hodnocení ze zahraničí. „A z toho mám radost a pocit spokojenosti, že jsme na novou měnu přešli hladce, že přechod neprovázel chaos, nikomu nezpůsobil žádné problémy a v neposlední řadě iz toho, že se potvrdila naše tisíckrát opakovaná ujištění, že euro automaticky neznamená vyšší inflaci. Určitě to pro mě bylo mimořádně zajímavé působení a jsem velmi rád, že jsem při tomto historickém procesu mohl být a koordinovat ho,“ konstatuje Barát.

Bývalého mluvčího Národní banky Slovenka Igora Baráta jmenovala vláda do funkce vládního zmocněnce v závěru ledna 2007. Funkce se ujal 15. února 2007. Předchozím zmocněncem vlády pro euro byl Ivan Štefanec, který se vzdal funkce s nástupem nového kabinetu. vlády SR pro zavedení eura je podle statutu především koordinovat proces technických a organizačních příprav zavedení společné evropské měny.

- Komerční sdělení -PR články

Nejnovější články