- Komerční sdělení -zprávy
HomePodnikáníAutomobilka Stellantis přerušuje výrobu v Rusku

Automobilka Stellantis přerušuje výrobu v Rusku

Automobilka Stellantis informovala, že pozastavuje výrobu ve svém ruském závodě. Jako důvod uvedla logistické problémy a sankce uvalené západními státy na Moskvu za útok na Ukrajinu.

Stellantis, čtvrtá největší automobilka na světě, provozuje závod ve městě Kaluga společně s japonskou firmou Mitsubishi, která produkci pozastavila začátkem dubna. Na celkovém ruském trhu s auty se však Stellantis podílí pouze 1 %.

„Vzhledem k rychlému každodennímu zvyšování křížových sankcí a problémům v logistice pozastavuje firma Stellantis výrobní aktivity v Kaluze s cílem plně dodržovat sankce a chránit své zaměstnance,“ uvedla společnost ve sdělení.

Od útoku Ruska na Ukrajinu 24. února několik zahraničních firem oznámilo buď dočasné zavření svých ruských provozů, případně trvalý odchod ze země.

S problémy počítala i společnost Stellantis, která po invazi pozastavila dovoz a vývoz do az Ruska a zmrazila další investiční plány na ruském trhu.

Výroba aut v Kaluze byla určena už jen pro místní trh. Firma však již koncem března uvedla, že jí utrácejí komponenty a zanedlouho bude muset závod zavřít.

- Komerční sdělení -PR články

Nejnovější články