- Komerční sdělení -zprávy
HomeFinancePoplatek za vklad mincí v bankách se vrátil, většinou však až nad...

Poplatek za vklad mincí v bankách se vrátil, většinou však až nad 100 ks

Od dnešního dne banky opět přistupují ke zpoplatňování manipulace s mincemi.
V pondělí totiž vypršel pololetní zákaz vybírání poplatků za vklad hotovosti na účet, který vznikl krátce po zavedení eura v ČR na podnět podnikatelů, kterým se manipulace s velkým množstvím drobných mincí pro poplatky výrazně prodražovala. Komerční banky však ve srovnání se začátkem roku upravily svou poplatkovou politiku a většinou zpoplatňují jen manipulaci s více než 100 ks mincí.

„Na začátku roku 2009 šlo o extrémní množství spojená především se zvracením nepoužité hotovosti z druhotného předzásobení a z úvodního přebytku mincí ze startovacích balíčků,“ připomněl pro TASR mluvčí Slovenské spořitelny Štefan Frimmer. V současnosti podle něj sice vkládaná množství euromincí stále ještě převyšují loňské vklady v korunách, ale ve srovnání se začátkem roku je už situace klidná.

Největší banka na Slovensku tak podle svého mluvčího od 1. září opět zavádí zvýhodněné sazby za zpracování mincí, které zavedla těsně před schválením zákona o bezplatných vkladech v hotovosti. Prvních 100 ks mincí v rámci jednoho dne spořitelna zpracuje klientovi bez poplatku. „Za zpracování každých dalších započatých 100 ks mincí s nižší nominální hodnotou (1, 2 a 5 centů) klient zaplatí místo 1 eura (30,13 Kč) jen 20 centů (6,03 Kč),“ doplnil Frimmer.

- Komerční sdělení -PR články

Nejnovější články