- Komerční sdělení -zprávy
HomePodnikáníBude dnes jednat se SkyEurope o odebrání licence

Bude dnes jednat se SkyEurope o odebrání licence

Ministerstvo dopravy, pošt a telekomunikací (MDPT) SR bude dnes jednat s představiteli letecké společnosti SkyEurope Airlines. s., o odebrání licence. Důvodem je krach leteckého přepravce.
„Pokud to jednání nedopadne tak, že jim odebereme licenci dohodou, tak dnes začneme správní řízení a odebereme jim ji do 14 dnů,“ vysvětlil po dnešním jednání vlády SR vedoucí resortu dopravy Ľubomír Vážny.

Dřívější zásah státu do podnikání SkyEurope a zamezení současné situace, kdy stovky Slováků uvízly v zahraničí, si neuměl představit. „Slovensko je podle ústavy SR tržní ekonomika a v podstatě nemůže zasahovat do podnikání soukromých společností, protože si plnily všechny bezpečnostní a provozní předpisy,“ podotkl Vážny.

Zákonnou povinnost leteckých společností být pojištěný vůči úpadku nepovažuje Vážný za správné. Potom by musel stát podle něj zavést takové povinné pojištění pro všechny podnikatele. „Každý cestující je samostatně právně jednající osoba a musí si uvědomit, jaké produkty si nakoupí. To jsou nesmysly z pohledu státu vstupovat do takových záležitostí,“ uzavřel Vážny.

- Komerční sdělení -PR články

Nejnovější články